Тисячі українських добровольців отримають УБД завдяки новому закону

Верховна Рада 4 грудня ухвалила закон №2045-1 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо надання статусу та соціальних гарантій окремим особам із числа учасників антитерористичної операції».  Документ підтримали 329 парламентаріїв.

Завдяки прийнятому закону  понад 3 тисячі добровольців війни на Донбасі зможуть отримати статус учасника бойових дій (УБД) та передбачені ним соціальні гарантії, передає Укрінформ. Про це повідомила міністр у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб Оксана Коляда.

Закон №2045-1 доповнює закон «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» списком учасників бойових дій, які у складі добровольчих формувань упродовж мінімум 30 календарних днів, у тому числі за сукупністю днів, брали безпосередню участь в АТО.

Правила не поширюються на працівників підприємств, установ, організацій, які залучалися та брали участь у забезпеченні проведення антитерористичної операції та стримуванні агресії РФ, а також волонтерів.

Закон набуває чинності з наступного дня після опублікування, та вводиться в дію з 1 січня 2020 року.

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський визначив закон №2045-1  про зміни до закону Про статус ветеранів війни як невідкладний.

Раніше повідомлялось, що на базі Міністерства з питань ветеранів буде створено Раду сімей загиблих військовослужбовців.

У січні уряд розширив перелік категорій громадян, які мають право на отримання соціальних стипендій в українських ВНЗ. До нього включили й учасників бойових дій та Революції Гідності. Зазначимо, що майже 350 тисяч бійців АТО отримали статус учасника бойових дій.