Президент Польщі: Росія повинна піти з Криму

Анджей Дуда закликав НАТО до постійної військової присутності в Східній Європі.

Президент Польщі Анджей Дуда під час візиту до Вашингтона назвав дії Росії, яка анексувала Крим і продовжує підтримувати сепаратистів в Україні, безпрецедентними, передає Радіо Польща.

“Європа не може собі дозволити послабити санкції щодо Росії, тому що це було б прийняттям агресивної політики. Ми повинні вимагати повернення до таких геополітичним відносин, якими вони були до анексії Криму. Це означає, що Росія повинна піти з Криму”, – заявив Анджей Дуда.

“Вперше після Другої світової війни в Європі були змінені межі за допомогою сили”, – сказав Анджей Дуда. Він додав, що говорить про це в контексті Криму, який був захоплений Росією.

“У зв’язку з цим, існують серйозні побоювання, що час миру в нашій частині Європи пройшов”, – наголосив президент Польщі.

Говорячи про війну в Україні, Анджей Дуда закликав НАТО діяти. На думку президента Польщі, збільшення військової присутності в Центральній і Східній Європі є обов’язковим.

“Ми хочемо фактичної військової присутності НАТО, щоб солдати Альянсу постійно перебували в Центральній і Східній Європі”, – наголосив Дуда.

Раніше МЗС Великобританії закликало РФ відмовитися від незаконної анексії і повернути Крим Україні.