На Дніпропетровщині переселенцям допомагають сплачувати за комунальні послуги

На Дніпропетровщині переселенцям допомагають сплачувати за комунальні послуги. Державні компенсації отримують усі, хто цього потребує, незалежно від того, винаймає людина житло чи мешкає у модульному містечку. Про це під час прес-конференції повідомив заступник директору департаменту соцзахисту ОДА Юрій Петренко.

«Сплачувати за комунальні послуги переселенцям допомагає держава. Щомісяця непрацездатним компенсують 884 грн., працездатним – 442 грн. У 2015-му таку допомогу в області отримали 56 тисяч переселенців», – розповів Юрій Петренко.

Він додав, що на компенсацію мають право усі діти, пенсіонери, інваліди та інші пільговики, а також працюючі переселенці. «Допомогу не отримують лише ті, хто може працювати, та не робить цього», – зазначив Юрій Петренко.

Щоб отримувати її, треба встати на облік в управлінні соцзахисту за місцем проживання. Зараз в області зареєстровано більше 76 тисяч переселенців зі Сходу.

21,6 тисячі переселенців прихистили у гуртожитках, готелях та санаторіях Дніпропетровщини. Ще 1,3 тисячі людей оселилися у модульних містечках, решта – знайшли житло самостійно

Загалом з початку АТО Дніпропетровщина прийняла близько 100 тисяч вимушених переселенців.